5a klasės mokiniai lankėsi UAB „Baltik Vairas“

Šiaulių Dainų progimnazijoje aktyviai vykdomas profesinis veiklinimas, kurio tikslas padėti mokiniams išsamiau pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes realioje veikloje.

 Taigi, siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu nepakanka vien mokyklose naudojamų metodų ar supažindinimo su profesijomis formų. Šiam tikslui pasiekti labai svarbus vaidmuo tenka mokinio išvykimas į darbo aplinkas..

Spalio mėn. 5a klasės mokiniai lankėsi UAB „Baltik Vairas“. Pažintinio vizito metu mokiniai sužinojo, kad tai didžiausia dviračių ir e-dviračių gamintoja Šiaurės Europoje, eksportuoja aukštos kokybės dviračius į daugelį Europos šalių, 6 gamybos linijomis gaminama 1700 skirtingų modelių. Per metus įmonė pajėgi pagaminti 500 000 dviračių. Susipažinę su įmonės istorija, mokiniai stebėjo gamybos procesus: dažymą, dekoravimą, ratų montavimo, surinkimo linijų darbą.

Tikimės, kad tokie pažintiniai vizitai mokinių atmintyje ilgai išliks, juk kinų patarlė teigia “ Papasakok man – ir aš pamiršiu; parodyk man – ir aš prisiminsiu; įtrauk mane – ir aš suprasiu“.

5a klasės auklėtoja Aistė Kavanauskaitė – Lukšė. Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė