Šiaulių Dainų progimnazijoje ir vėl oratoriaus konkursas

Spalio 25 dieną Šiaulių Dainų  progimnazijoje vyko Šiaulių miesto progimnazijų  5-8 klasių mokinių oratoriaus konkursas. Tai jau šeštas toks konkursas, kurį organizuoja lietuvių kalbos metodinė grupė ir jos pirmininkė  Andžela Valaikienė. Šių metų konkurso tema „Tikslo siekis – pirmas žingsnis į sėkmę“.

Renginio pradžioje dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė. Ji priminė, kad ne visada svarbu nugalėti, daug svarbiau yra įgyta patirtis. 5d klasės mokinio Eimanto Lešinsko akordeonu atliekamas „Pipirų ir druskos“ maršas nuteikė žvaliai.

Konkurse dalyvavo nemažas būrys  5- 8 klasių mokinių iš įvairių miesto progimnazijų. Padedami lietuvių kalbos mokytojų, jie  paruošė kalbą duotąja tema. Jaunieji oratoriai garsiai, aiškiai, stengdamiesi kalbėti taisyklingai samprotavo apie tai, kas yra tikslas, ar jį būtina turėti, kaip siekti užsibrėžtų tikslų, svarstė, nuo ko priklauso sėkmė. Visi sutarė, kad neįmanomų ir nepasiekiamų tikslų nėra. Svarbiausia noras, ryžtas, drąsa ir atkaklus darbas. Tik tada aplankys sėkmė.

Komisiją sužavėjo Ragainės progimnazijos aštuntokė  Ūla Mitkevičiūtė (mokytoja S.Statkienė).  Ūlai  ir atiteko pirmoji vieta.

Šaunu, kad ir Dainų progimnazija turi puikių oratorių. Tai Agnė Butkaitė ir Vėjūnė Budrytė (mokytoja V.Tolvaišienė), Ramunė Tautkutė (mokytoja A.Pigulevičienė), Aistė Rudytė (mokytoja A.Valaikienė). Šios jaunosios oratorės pasidalino antrąja ir trečiąja vietomis.

Visiems konkurso dalyviams įteiktos atsiminimo dovanėlės. Tad nuskriaustų nebuvo.

Informaciją parengė lietuvių kalbos mokytoja A. Valaikienė