Projektas „Pažink valstybę“

Mūsų mokyklos mokinių komanda įsijungė į projektą „Pažink valstybę“. Labai svarbu ne tik žinoti valstybės istoriją, stiprinti tautinį identitetą, bet ir kiekvienam piliečiui pačiam aktyviai įsitraukti į valstybės kūrimą.
Projektą „Pažink valstybę“ jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.
Pirmojo susitikimo metu mokytojams buvo pristatytos įvairios valstybės valdymo sritys, jos paskirstytos dalyviams. Mokytojai kartu su įvairių sričių ekspertais iš Lietuvos kariuomenės, Aplinkos ir Krašto apsaugos ministerijų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos banko, Žmogaus teisių stebėjimo instituto, Vilniaus politikos analizės instituto ir Ugdymo plėtotės centro diskutavo apie savo mokyklos bendruomenės aplinkoje kylančias problemas, jų sprendimo būdus, tarėsi, kokios institucijos galėtų padėti jas išspręsti.
Dainų progimnazijos mokinių komanda nagrinės kibernetinio saugumo temą, lankysis įmonėse, stengdamiesi kuo daugiau sužinoti bei įgytas žinias panaudos spręsdami iškeltą problemą – (ne)saugus jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokinių elgesys internete.
2018 m. lapkričio pabaigoje projekto dalyvių grupės atvyks į Vilnių ir pagal pasirinktą tematiką nacionalinėse institucijose dalyvaus susitikimuose, kurių tikslas – gilesnė problemos analizė ir pristatymas.

Istorijos mokytoja Ramūnė Gedminienė