Nordplus Junior projekto „Let‘s explore, discover, create! ” partnerių susitikimas Šiauliuose

Šiaulių Dainų progimnazija kartu su Suomijos ir Estijos moksleiviais dalyvauja trišaliame Šiaurės šalių Nordplus Junior projekte „Let‘s explore, discover, create!“. Tai jau ketvirtasis Nordplus Junior klasių mainų projektas mūsų mokykloje. Šiuokart mūsų progimnazija yra projekto  koordinatorė ir vos tik prasidėjus naujiems mokslo metams priėmė projekto partnerius iš Estijos Iisaku miestelio gimnazijos.

Į svečius atvyko ir mūsų moksleivių šeimose gyveno 15 mokinių, kurie kartu su mūsų mokiniais dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje ir už jos ribų. Pirmas vakaras prasidėjo bendru susitikimu žaidžiant boulingą bei skanaujant picą, todėl netrukus vaikai jau nesivaržė ir šiltai bendravo. Projekto tikslai ir veiklos koncentruojasi į aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, gamtos pažinimą, įvairias kultūrines ir menines veiklas, tad mokinimas išties buvo daug veiklos. Mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose mokykloje – kūrė projekto logotipą bei šūkį,  kūrybinėse keramikos dirbtuvėse, naudojant baltąjį molį, vaikai nulipdė „Draugystės“ puodą, dekoravo savo lipdytais paukščiais (mokytoja Sandra Motuzaitė Jurienė). Šis meno kūrinys primins visiems apie susitikimą.

Projekto dalyviai aplankė Panemunės pilis, Kauną, Vilnių, Pūčkorių atodangą bei sukorė nemažai kilometrų keliaudami Pūčkorių pažintiniu taku, žaidė įvairiausius žaidimus, iškylavo.

Mūsų mokiniai savo projekto partnerius  supažindino su savo miestu – Šiauliais, kurie jiems be galo patiko. Pasivaikščiojimas bulvaru, Talkšos ežero pakrantėmis, iškyla prie Salduvės kalno bei šokolado edukacija Šiaulių „Rūtos“ šokolado muziejuje paliko neišdildomą įspūdį.

Savaitė netruko prabėgti, svečiai išvyko namo. Savo įspūdžiais projekto dalyviai pasidalins per kūrybą, meninę fotografiją, dailę. Savo patirtimi bei naujai įgytomis žiniomis pasidalins su mokyklos bei miesto bendruomene.

Nordplus Junior paprogramę administruoja Švedijos aukštojo mokslo taryba (angl. Swedish Council for Higher Education) Švedijoje.

                                 Informaciją parengė projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bliūdžiuvienė