Šiaulių Dainų progimnazijos 5-tokai lankėsi Šiaulių m. savivaldybės bibliotekos „Saulės“ filiale

Visi žinome, kas yra biblioteka. Tai vieta, kurioje žmonės susirenka paskaityti knygas ir atsitraukti nuo pasaulio.

Šiandieninė biblioteka vis daugiau pasiūlo įvairių edukacinių užsiėmimų, kurie lavina mokinių saviraišką, kūrybiškumą.

2018m. rugsėjo 19d. Dainų progimnazijos 5-tokai lankėsi įkurtame Komiksų centre, kuriame vyko bendrojo pobūdžio užsiėmimas. Jo metu mokiniai buvo supažindinami su Komiksų centro veiklomis ir galimybėmis. Mokiniai galėjo išbandyti įvairias piešimo technologijas bei technikas, pasinaudoti profesionalia kompiuterine įranga bei susipažinti su komiksų žanru bei jo ypatumais.

Kitame užsiėmime kūrybinių improvizacijų erdvėje „Smėlio ir šviesos spalvų terapija“ penktokai patys išmėgino smėlio ir šviesų stalelius, piešė pirštukais ir delnais, išbandė piešimą dažais, naudojant šviečiantį molbertą.

Teigiama, jog žmogaus atmintis fiksuoja tas patirtis, kurios sukelia emocijas. Kitaip tariant, geriau įsimename tas žinias, kurios pateikiamos ne vien tik „sauso“ vadovėlio skaitymo – dėstymo būdu, bet mokantis per patirtį ir jos refleksiją. Būtent tokie edukaciniai užsiėmimai ugdo mokinių patirtis ir vaizduotę.

5b klasės auklėtoja Aušra Ramanauskienė, 5c klasės auklėtoja Edita Žitkevičienė, 5d klasės auklėtoja Andžela Valaikienė ir  profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė