Lietuvos valstybės šimtmečio mokslo metų pradžia Dainų progimnazijoje

    Mokslo ir žinių dieną Dainų progimnazija pradėjo rugsėjo 2 d. šv. Mišiomis, kurios vyko Šiaulių Šv. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje.

   Rugsėjo 3 d. Dainų progimnazijos bendruomenė susirinko progimnazijos aikštėje. Mokslo metų pradžios šventės vedėjai –  Vėjūnė Budrytė ( 8c kl.) ir Kornelijus Šapkinas (8a kl.) – pasidžiaugė, kad tai yra dviguba šventė, nes švenčiame  Lietuvos šimtmetį ir auginame  jaunąją ateities kartą mūsų tėvynei Lietuvai. Pirmasis sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorius Viktoras Varanavičius. Jis pasidžiaugė išaugusia bendruomene ir palinkėjo abipusės pagarbos, supratimo ir noro dalintis patirtimi ir atradimais. Mokiniams, pedagogams ir tėvams sėkmės, Dievo palaimos linkėjo Šiaulių Šv. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas. Sveikinimo žodį taip pat tarė socialdemokratų partijos atstovas Vidmantas Norvaišas, Lieporių gimnazijos abiturientai, Mokyklos tarybos pirmininkas Aurelijus Šerlinskas.

     Skambant Dainų progimnazijos himnui, kurį atliko 2-7 klasių mokiniai, pirmokas Ąžuolas kartu su aštuntoku Bernardu pakėlė progimnazijos vėliavą. Sveikinimo dainą savo progimnazijai padovanojo solistė Barbora Gaigalaitė (7a kl.) kartu su mergaičių ansambliu (vadovė Gitana Šlėnė). Taip pat sveikinimo žodžius tarė patys mažiausieji progimnazijos mokinukai Smiltė ir Benas (mokyt. Irena Povilauskienė). Šoko Lietuvos 2018 Šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyviai, liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“ (vadovė Indrė Šerpytienė).

   Šių mokslo metų šūkis – „Mūsų siekis – kiekvieno pažanga ir sėkmė“. Mokslo metų simbolį – obuolį – nuotaikingai pristatė Naujųjų medijų mokyklos pasirodymas (vadovė Marytė Ruzgytė). Šventei baigiantis aštuntokai pakvietė visus į klases, į pirmąją pamoką.

   Vėliau 6a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Erika Janušiene skubėjo į Šiaulių miesto mero Artūro Visocko pamoką „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke.

    Užaukime tiek, kad ir mums – kiekvienam iš mūsų – pasaulis taptų per ankštas. Kad inicijuotume pokyčius, kad keistume pasaulį ir sukurtume jį tokį, kuriame, susiėmus rankomis, jaustume garbę ir pareigą visada vienas kitą palaikyti ir visada didžiuotis savo bendruomene, miestu, savo valstybe ir žmonėmis.

                     Informaciją parengė Mokslo metų pradžios šventės organizatorė, pradinio ugdymo mokytoja Daiva Stonė