Vaikų ir jaunimo meno festivalis „Z karta x 4“. Filmų kūrimo kūrybinės dirbtuvės „Stop kadras: 1 minutė“

Rugsėjo  mėnesio 21-25 dienomis startavo kūrybinės kino dirbtuvės, pritraukusios į savo aktyvias veiklas apie 80 Šiaulių miesto moksleivių. Dirbtuvės vyko Šiaulių Dainų progimnazijoje ir Šiaulių kino meno muziejuje.

Kūrybinėse dirbtuvėse savo profesine ir kūrybine patirtimi su jaunąja karta dalinosi filmų kūrėjas, operatorius Aivaras Skrodenis, Zoom.tv, buvęs Šiaulių televizijos operatorius, video redaktorius Robertas Gasiūnas, media menininkė, buvusi „Splius“ televizijos operatorė, video redaktorė Indrė Gintilaitė, Šiaulių kino meno klubo pirmininkas Viktoras Gundajevas.

Aivaras Skrodenis supažindino moksleivius su filmų kūrimo procesu nuo idėjos iki ekranų, pasidalino įspūdžiais iš studijų Anglijoje, savo nauja kūryba. Jaunimas aktyviai kūrė scenarijus ir kadruotes, diskutavo apie filmų kūrimo procesą, klausinėjo lektoriaus apie technikas, idėjas, lokacijas.

Robertas Gasiūnas sužavėjo savo asmenybe, pasidalino patirtimi apie televiziją ir jos užkulisius, apie gyvas transliacijas (Zoom.tv). Jaunimui paliko didžiulį įspūdį įvykių, žinių paieška, informacijos pateikimas ir tai, kas liko už kadro.

Indrė Gintilaitė supažindino su reportažu nuo idėjos ir informacijos radimo iki eterio. Aktyviai su jaunimu kūrė žinias, jas filmavo, montavo ir pateikė peržiūrai. Jaunimas linksmai, su užsidegimu atliko kūrybines užduotis, peržiūroje diskutavo apie pasisekusius ir nepavykusius kadrus.

Viktoras Gundajevas supažindino jaunimą su kino istorija ir technologijomis Šiaulių kino meno muziejuje. Jaunimas galėjo išbandyti kamerų svorius, ištyrinėti ir palyginti technikas, transliuojamo vaizdo kokybę.  Įspūdį paliko filmo kūrimas su žaliu ekranu apie ateivių invaziją į Šiaulių miestą, animacijos apie filmo kūrimą peržiūra.

Vaikai ir jaunimas dirbtuvėmis buvo labai patenkinti ir jau turi planų, kaip kurti savo filmus. Lektoriai pagerbti Šiaulių Dainų progimnazijos direktorės Astos Vaičiūnienės padėkomis.

Informaciją parengė M. Ruzgytė