SUSITIKIMAS SU DIPLOMATU ERNESTU GRABAŽIUMI

Gegužės 4 dieną  Dainų progimnazijoje lankėsi  buvęs mokyklos mokinys, LR ambasadoriaus patarėju Jungtinėje Karalystėje dirbantis diplomatas Ernestas Grabažius. Gerbiamas svečias susitiko ir bendravo su aštuntų klasių mokiniais. Kodėl progimnazija sulaukė šio garbaus svečio? Gegužės 2 – 9 dienomis diplomatai vyksta į įvairias Lietuvos ugdymo įstaigas ir pasakoja mokiniams apie Europos Sąjungą, atsako į mokiniams rūpimus klausimus.

Pokalbio metu diplomatas prisiminė tuomet dar XV vidurinėje mokykloje praleistus metus, savo Mokytojus. O Mokytojais „iš didžiosios raidės“ jis juos pavadino dėl intelektualumo ir gebėjimo „užkrėsti“ savo mokomuoju dalyku. Susitikime dalyvavo viena tokių mokytojų, buvusi rusų kalbos mokytoja Aldona Koskienė. Ši mokytoja sugebėjo „užkrėsti“ meile užsienio kalboms ir literatūrai. E. Grabažius mokiniams paaiškino, jog jo profesijoje būtina gebėti komunikuoti užsienio kalbomis ir bendrauti ta kalba, kuri yra svarbi susitikimuose, aptarimuose, derybose. Profesionalaus diplomato pareiga yra perduoti žinią ar perspektyvią mintį pokalbio partneriui, o užduotis – pasiekti, kad siunčiama žinia būtų išgirsta ir tinkamai suprasta bei įvertinta. Tiesiog nepaprastai svarbu užmegzti gyvą kontaktą bei įgyvendinti užsibrėžtą tikslą. Mokiniai išgirdo, jog nėra specialios ugdymo įstaigos, kuri rengia diplomatus. Kiekvieno diplomato – individualus profesinis kelias. Tai gana reta profesija, nes diplomatų Lietuvoje yra tik apie 500. Svarbiausia –  domėtis užsienio politika, matyti savo šalį  pasaulio visumos dalį.

Siekiant, jog jaunimas kuo daugiau sužinotų apie Europos Sąjungą, svečias parengė  ir žaismingą informatyvų klausimyną. Mokiniai linksmai atsakinėjo į klausimus, rungtyniavo, išbandė savo jėgas ir laimėjo prizus.  Diplomatas E. Grabažius palinkėjo visiems įgyti svarių argumentų ateityje pateikiant Lietuvą, supažindinant su ja kaip išsivysčiusia šalimi, nes Lietuva dar niekada nebuvo pasiekusi tokio ekonominio išsivystymo lygio, kokį ji yra pasiekusi dabar. Garbus svečias atsakė į mokinių klausimus, paskatino juos drąsiai rinktis, kur studijuoti, kokį darbą dirbti, nes Lietuvos jaunimas visoje Europos Sąjungoje vertinamas lygiai taip pat kaip visos ES jaunimas. Jis mokiniams paaiškino mokymosi Lietuvos ir užsienio mokymo institucijose bei universitetuose galimybes, paskatino būtinai išgyventi studentiško gyvenimo džiaugsmą, kuomet esi laisvas prieš savo sąžinę. O tai visai kitas lygmuo – laisvės lygmuo.

Po susitikimo su mokiniais, lydimas progimnazijos direktoriaus Viktoro Varanavičiaus, diplomatas pasivaikščiojo atsinaujinusioje ir nuolat modernėjančioje progimnazijoje. Jis apsilankė Robotel užsienio kalbų laboratorijose, 3D, Ncomputing, Robotikos kabinetuose, progimnazijos muziejuje. Čia susitikimo dalyvius linksmai nuteikė 2006 metų kovo 11 d. 18.50 val. 7-osios absolventų laidos susitikimo metu progimnazijos svečių knygoje E. Grabažiaus ranka parašytas įrašas: „Čia buvo žiauriai FAINA!“

Progimnazijos muziejus