Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

       Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Paminėjimo simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

                      Dainų progimnazija prisidėjo prie šios iniciatyvos ir lapkričio 13-17 dienomis minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Visą savaitę progimnazijos bibliotekoje buvo eksponuojami leidiniai tolerancijos tema. Lapkričio 15 d. 2 b kl. mokinė V. Paplauskaitė Socialinių paslaugų centre dalyvavo renginyje, skirtame Tolerancijos dienai.

                      Lapkričio 16 d. Tolerancijos dienos Dainų progimnazijoje minėjimas vyko netradiciškai. PUG ir 1-8 klasių mokiniai kūrė plakatus ir koliažus įvairiomis socialinėmis temomis. Kūrybinius darbus PUG ir 1-4 klasių mokiniai atliko drauge su 7-8 klasių mokiniais. O 2e klasėje prie komandos prisijungė ir tėveliai.

PUG dalyvavo diskusijoje „Būk mano draugas“, o 1-2 klasių – „Kas yra tolerancija?“.  7-8 klasių mokiniai pristatė video ir žodinius pranešimus: “Religinė tolerancija LDK”, ” Didžiausia tolerancija – pagarba”, “Būti tolerantiškam – kiekvieno žmogaus pareiga”, „Draugystė“ ir kt.

                      5-6 klasių dalyvavo susitikime su žydų bendruomenės nariu A. Rostovskiu. Svečias papasakojo apie žydų istoriją Lietuvoje ir Šiauliuose, tradicijas, simbolius, atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus.  3 – 8 klasių mokiniai kino teatre „Forum Cinemas Akropolis“ žiūrėjo festivalinius filmus „Pusė bilieto”  ir “Kalnų stebuklas”.

                      Lapkričio 17 d. 5 – 7 klasių mokiniai susitiko su Šiaulių Universiteto studijuojančiais užsienio studentais iš Pietų Korėjos, Indijos, Turkijos ir Taivano. Demonstruodami vaizdo įrašus, studentai pristatė savo kraštą, kultūrą, papasakojo, kodėl pasirinko Lietuvą kaip savo studijų šalį.

                       Kurkime savo rankomis pagarbą, pakantumą, gerus darbus. Priimkime ir būkime draugiški kitokiems.

 

Informaciją parengė soc. pedagogė G. Kurapkienė