Nordplus Junio projekto „Let‘s explore, discover, create!“ partneriai iš Suomijos Šiaulių Dainų progimnazijoje

Šiaulių Dainų progimnazija nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio koordinuoja tarptautinį, trišalį ( Lietuva, Estija, Suomija) Nordplus Junior projektą „Let‘s explore, discover, create!“. Projekte dalyvauja 15 progimnazijos 6-7 klasių moksleivių, veiklas koordinuoja anglų kalbos mokytojos Kristina Bliūdžiuvienė ir Aušra Ramanauskienė.
Spalio 2-7 dienomis įvyko pirmasis partnerių susitikimas Šiaulių Dainų progimnazijoje. Mokykloje ir projekte dalyvaujančių mokinių šeimose svečiavosi 15 mokinių iš mažo Suomijos miestelio Klaukalla, esančio šalia Helsinkio.
Projekto partnerių susitikimas prasidėjo smagiu boulingu turnyru, o bendros veiklos tęsėsi visą savaitę. Siekdami įgyvendinti projekto tikslus ir uždavinius mokiniai dalyvavo įvairiose pažintinėse, meninėse ir aktyviose sportinėse veiklose, daug keliavo. Projekto partneriai mums paruošė puikų šokį ir dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje – tautinių šokių kolektyvo „Šermukšnėlė“ nariai ir vadovė Indrė Šerpytienė mokė svečius lietuvių liaudies šokio žingsnelių, technologijų mokytoja Sandra Motuzaitė Jurienė pakvietė svečius į stiklo plastikos užsiėmimą, kurio metu projekto dalyviai pasigamino įspūdingus suvenyrus. Taip pat buvo vykdomos pažintinės veiklos gamtoje – Plateliuose, Neringoje. Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, įveikė 4 km distanciją Šeirės pažintiniame take bei išmoko aktyvaus stovyklavimo subtilybių. Nepaisydami lietingo oro, ir projekto svečiai, ir šeimininkai puikiai susitvarkė su jų laukusiais iššūkiais. Svečiai iš Suomijos taip pat turėjo galimybę dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Šokolado“ ir „Kalvystės“ muziejuose bei susipažinti su ypatinga Lietuvos gamta Naglių gamtos rezervate.
Savaitė netruko prabėgti, įvairios veiklos mokykloje bei išvykose sustiprino projekto partnerių draugystę bei sutelkė naujiems iššūkiams. Jau šių mokslo metų pabaigoje, gegužės mėnesį, mūsų mokyklos moksleiviai vyks į Suomiją, todėl laukia nauji darbai ir atradimai.

Informaciją parengė projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bliūdžiuvienė