07. Balandis 2017 · Comments Off on Šiaulių Dainų progimnazijos brass band „Dainai“ – XVII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato nugalėtojai · Tema: Naujienos

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija jau septynioliktą kartą organizavo tradicinį Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatą kurio finalas vyko 2017 m. kovo 30 – balandžio 1 dienomis Panevėžyje, jame varžėsi 30 šalies profesionalų ir mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestrų,. pagal europinę vertinimo sistemą juos vertino muzikos ekspertų tarptautinė komisija iš Belgijos, Nyderlandų Karalystės, Estijos ir Lietuvos.
Šiaulių miestą čempionate atstovavo Šiaulių Dainų progimnazijos varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Dainai“, kuris pasirodė puikiai ir savo kategorijoje buvo apdovanoti Gran Prix (pagrindiniu prizu) diplomu ir firmos „Besson“ kornetu, o orkestro vadovas Anatolijus Kavaliauskis pripažintas geriausiu savo kategorijos dirigentu.
Kiekvienais metais į čempionato renginius kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionato finale sutiko dalyvauti visame pasaulyje žymus kompozitorius, dirigentas, pedagogas Kevinas Houbenas (Belgija). Šiaulių Dainų progimnazijos orkestras pripažintas savo kategorijoje geriausiai atlikęs privalomą šio kompozitoriaus kūrinį.
Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija džiaugiasi, kad čempionato dalyvių kasmet vis daugėja, šalyje puoselėjamas bei populiarinamas pučiamųjų orkestrų žanras.

Orkestro vadovas Anatolijus Kavaliauskis

Galerija

Komentuoti negalima.