Nordplus Junior projekto „Let‘s bridge Nordic & Baltic cultures” partnerių susitikimai Šiauliuose ir Helsinkyje

Šiaulių Dainų progimnazija gali pasidžiaugti ilgalaikiu bendradarbiavimu su Lauttasaari mokykla, esančia Helsinkyje, vykdant tarptautinius projektus. Užsimezgusi draugystė trunka jau ketverius metus ir vykdome jau antrąjį projektą su savo draugais. Sėkmingai užbaigę pirmąjį projektą “Save the Baltic Sea”, nusprendėme susirasti daugiau draugų, kad būtų dar smagiau dirbti ir mokytis, tad susiradome partnerius iš Islandijos sostinės Reikjaviko ir šiuo metu dalyvaujame jau trišaliame tarptautiniame projekte “Let’s bridge Nordic & Baltic cultures”. Projektas koncentruotas į šalių istorijos ir kultūros pažinimą, tad stengiamės išsiaiškinti, kuo esame panašūs ir kuo skirtingi.

Gegužės 3-8 dienomis Dainų progimnazijoje viešėjo draugai iš Helsinkio.  Moksleiviai gyveno mūsų mokinių šeimose, daug keliavo bei susipažino su mūsų šalies istorija, tradicijomis, kultūra. Projekte dalyvauja po 15 mokinių iš kiekvienos šalies, tad didelė smagi grupė aktyviai mokėsi, dirbo bei pramogavo. Svečiams parodėme Trakus, Vilnių, Kauną, lankėmės Panemunės pilyse, muziejuose, meno galerijose. Laikas netruko prabėgti ir mūsų draugai išvyko.

Prabėgus vos savaitei, mes jau sėdėjome lėktuve ir nekantriai laukėme susitikimo su draugais Helsinkyje. Ten viešėjome visą savaitę, kuri visiškai neprailgo, nes mūsų draugai stengėsi parodyti kuo daugiau įdomių dalykų – plaukėme į Suomenlinos salą, iškylavome Nuuksio miške bei gamtos muziejuje, lankėme įžymias vietas bei objektus Helsinkyje, dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose mokykloje – vaidinome, kepėme tradicines suomiškas bandeles pula, kūrėme meninius fotografijų koliažus, ruošėmės tarptautinei fotografijų parodai, kurią padės parengti dailės mokytoja Marytė Ruzgytė. Viešnagės pabaigoje mūsų mokiniai gavo labai malonią dovaną iš mokyklos administracijos – vakarą Linamaki atrakcionų parke, kuris tik dar labiau suartino projekto draugus.

Grįžome kupini puikiausių įspūdžių, daug išmokę ir sužinoję ir su dideliu noru dar kartą sugrįžti į Helsinkį. Tačiau laukia nauji darbai bei susitikimas su projekto partneriais iš Islandijos sostinės Reikjaviko, kuris, tikime, bus ne ką mažiau įdomus ir įspūdingas.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bliūdžiuvienė

Nordplus Junior projekto „Let‘s bridge Nordic & Baltic cultures”