Edukacinė pažintinė išvyka į Cesį Latvijoje, mokslo ir žinių centrą

Ar esate kada nors matę garsą, mėginę įžiebti žaibą, įjungę šviesą oru, užuodę elektrą, pajutę gravitaciją supantis? Visa tai ir dar daugiau gruodžio 19 d. galėjo pamėginti atlikti 5-8 klasių mokiniai keliavę į Latvijos mieste Cesyje įsikūrusį mokslo, išradimų ir žinių centrą „Zi(n)oo“.

Centras įkurtas 2012 metais ir jau tapo žinomu ne tik Latvijoje. Apsilankiusieji taip pat nori pasidalinti patirtais įspūdžiais. Centre sugebėjimus gali išbandyti ir menininkas, ir sportininkas, ir mokslui gabus mokinys. Sportininkai atliko kosmonauto testą: pamatuoti ūgį, svorį, krūtinės ir pečių linijos apimtis, atlikti 14 prisitraukimų bei išbūti be oro 2 minutes. Tiesa amžiaus kriterijaus dar nė vienas neatitinka.

Galvą pasukti reikėjo ir norinti sujungti krumpliaračius taip, kad vienas suktų visą mechanizmą. O daugiausiai kantrybės reikėjo mėginant iš devynių skirtingų geometrinių figūrų sudėti kvadratą. Pasirodo yra net penki skirtingi būdai. Tačiau tai padaryti nėra taip paprasta.

Lankantis spalvingoje, kalėdinėmis dekoracijomis papuoštoje Latvijoje sužinojome, kad pirmoji Kalėdų eglutė įžiebta Rygoje. Smagi kelionė neprailgo, o parsivežtomis geromis emocijomis dalinsimės su draugais.

Edukacinė pažintinė išvyka į Cesį Latvijoje, mokslo ir žinių centrą