Lapkričio 11-15 dienomis visoje Lietuvoje vyksta Nacionalinė karjeros savaitė. Jos metu daugiau nei 250-yje mokyklų suaugusieji įvairių sričių specialistai mokiniams pasakoja apie savo darbą. Pirmą kartą Lietuvoje rengiamą projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Per visą savaitę bent 30-yje šalies miestų ir miestelių įvyks 265 tokios pamokos.

Apie tai, kas lauks baigus mokyklą ar universitetą, vaikai žino labai nedaug. Tik savo akimis pamatę, ką reiškia praktiškai dirbti vieną ar kitą darbą, bei pabendravę su tos profesijos atstovu jie dažnai pirmąkart susidaro realų vaizdą apie ją. Kadangi projektas ,,Kam to reikia“ siūlo įvairių profesijų atstovų susitikimus su mokiniais, jame sudalyvavome ir išklausėme pristatymą ,,Jeigu būčiau STT pareigūnas“.

Nacionalinės karjeros savaitės metu, lapkričio 11 dieną, mūsų progimnazijoje apsilankė STT pareigūnė Rita Šikšnienė. Ji progimnazijos 7 klasių mokinius ir jų klasių vadoves supažindino su STT pareigūno profesija, vykdoma veikla,  keliamais reikalavimais. Visi kartu analizavo įvairias korupcines situacijas, diskutavo apie korupcijos atsiradimo priežastis, jos grėsmes ir padarinius, efektyviausius kovos būdus.

Šio susitikimo metu mokiniai susipažino su profesijų pasaulio dalimi, suprato, kaip svarbu turėti tikslus, jų siekti, mokytis ir tobulėti.

Nacionalinė karjeros savaitė