02. Spalis 2018 · Comments Off on Anglų kalbos konkursas „Brain Battle Challenge“ · Tema: Naujienos

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje  buvo minima Europos kalbų diena, simbolizuojanti Europos kalbų bei kultūrų įvairovę. Šią dieną  svarbu prisiminti, koks svarbus vaidmuo tenka visoms Europos šalyse vartojamoms kalboms – vienyti, ugdyti pagarbą ir toleranciją skirtingoms kultūroms ir joms atstovaujantiems žmonėms.

Ta proga Šiaulių savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ skyriuje vyko jau tradiciniu tapęs anglų kalbos konkursas „Brain Battle Challenge“, kuris sukvietė miesto aštuntų klasių moksleivius pasitikrinti savo žinias apie Europos kalbas, jų istoriją bei kilmę.

Konkurso metu mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, klausėsi bei bandė atpažinti Europos šalių himnus, o konkurso pabaigoje šoko tradicinį graikų šokį – sirtakį. Konkurso nugalėtojais tapo Dainų progimnazijos aštuntokų komanda. Antrąja vieta džiaugėsi  Gytarių progimnazijos aštuntokų komanda. Trečioji vieta atiteko Ragainės progimnazijos aštuntokų komandai.

                      Konkursą organizavo Šiaulių Dainų progimnazijos anglų kalbos mokytoja V.Matuzevičienė.

  Informaciją parengė anglų kalbos mokytoja Vilma Matuzevičienė

 

02. Spalis 2018 · Comments Off on Edukacinis užsiėmimas Policijos muziejuje · Tema: Naujienos

Spalio pradžioje Lietuvoje minima Policijos arba Angelų Sargų diena. Ta proga būrys 6c klasės mokinių lankėsi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato muziejuje. Čia mokinius pasitiko muziejaus vadovas Aleksandras Apočkinas, kuris vaikams ne tik pasakojo apie policininkų darbą, bet leido daugelį veiklų išbandyti praktiškai. Mokiniai susipažino su policijos atsiradimo istorija, apžiūrėjo eksponuojamas pareigūnų uniformas, suvenyrus iš kitų valstybių. Smalsiems mokiniams rūpėjo viską paliesti, pačiupinėti, norėjosi ir su antrankiais pabūti, ir skydą bei neperšaunamą liemenę pakilnoti, ir tramdomojoje kėdėje pasėdėti. Daugiausia įspūdžių paliko pirštų antspaudų darymas. Išeidami iš muziejaus vaikai kalbėjo, kad čia jiems labai labai patiko.

Informaciją parengė 6c klasės vadovė Vilma Matuzevičienė

02. Spalis 2018 · Comments Off on Nordplus Junior projekto „Let‘s explore, discover, create! ” partnerių susitikimas Šiauliuose · Tema: Naujienos

Šiaulių Dainų progimnazija kartu su Suomijos ir Estijos moksleiviais dalyvauja trišaliame Šiaurės šalių Nordplus Junior projekte „Let‘s explore, discover, create!“. Tai jau ketvirtasis Nordplus Junior klasių mainų projektas mūsų mokykloje. Šiuokart mūsų progimnazija yra projekto  koordinatorė ir vos tik prasidėjus naujiems mokslo metams priėmė projekto partnerius iš Estijos Iisaku miestelio gimnazijos.

Į svečius atvyko ir mūsų moksleivių šeimose gyveno 15 mokinių, kurie kartu su mūsų mokiniais dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje ir už jos ribų. Pirmas vakaras prasidėjo bendru susitikimu žaidžiant boulingą bei skanaujant picą, todėl netrukus vaikai jau nesivaržė ir šiltai bendravo. Projekto tikslai ir veiklos koncentruojasi į aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, gamtos pažinimą, įvairias kultūrines ir menines veiklas, tad mokinimas išties buvo daug veiklos. Mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose mokykloje – kūrė projekto logotipą bei šūkį,  kūrybinėse keramikos dirbtuvėse, naudojant baltąjį molį, vaikai nulipdė „Draugystės“ puodą, dekoravo savo lipdytais paukščiais (mokytoja Sandra Motuzaitė Jurienė). Šis meno kūrinys primins visiems apie susitikimą.

Projekto dalyviai aplankė Panemunės pilis, Kauną, Vilnių, Pūčkorių atodangą bei sukorė nemažai kilometrų keliaudami Pūčkorių pažintiniu taku, žaidė įvairiausius žaidimus, iškylavo.

Mūsų mokiniai savo projekto partnerius  supažindino su savo miestu – Šiauliais, kurie jiems be galo patiko. Pasivaikščiojimas bulvaru, Talkšos ežero pakrantėmis, iškyla prie Salduvės kalno bei šokolado edukacija Šiaulių „Rūtos“ šokolado muziejuje paliko neišdildomą įspūdį.

Savaitė netruko prabėgti, svečiai išvyko namo. Savo įspūdžiais projekto dalyviai pasidalins per kūrybą, meninę fotografiją, dailę. Savo patirtimi bei naujai įgytomis žiniomis pasidalins su mokyklos bei miesto bendruomene.

Nordplus Junior paprogramę administruoja Švedijos aukštojo mokslo taryba (angl. Swedish Council for Higher Education) Švedijoje.

                                 Informaciją parengė projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bliūdžiuvienė