29. Birželis 2018 · Comments Off on Nordplus Junio projekto „Let‘s explore, discover, create!“ Dalyviai viešėjo Klaukkala sporto gimnazijoje Suomijoje · Tema: Naujienos

Šiaulių Dainų progimnazija nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio koordinuoja tarptautinį, trišalį ( Lietuva, Estija, Suomija) Nordplus Junior projektą „Let‘s explore, discover, create!“.  Projekte dalyvauja 15 progimnazijos 6-7 klasių moksleivių, veiklas koordinuoja anglų kalbos mokytojos Kristina Bliūdžiuvienė ir Aušra Ramanauskienė.

                      Gegužės 14-19 dienomis įvyko antrasis partnerių susitikimas Klaukkalos miestelio sporto gimnazijoje Suomijoje. Mokykloje ir projekte dalyvaujančių  mokinių šeimose svečiavosi 15 mūsų progimnazijos mokinių.

                      Skrydis lėktuvu ir Rygos oro uosto, trumpa kelionė iš Helsinkio oro uosto į Klaukkalos miestelį tikrai neprailgo ir  susitikimas su draugais prasidėjo smagia popiete mokykloje bei draugų šeimose, o bendros veiklos tęsėsi visą savaitę. Siekdami įgyvendinti projekto tikslus ir uždavinius mokiniai dalyvavo įvairiose pažintinėse, meninėse ir aktyviose sportinėse veiklose, daug keliavo. Mūsų mokiniai paruošė įspūdingą šokį, kuriam neliko abejingų, ir dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje – dalyvavo kūrybinės fotografijų dirbtuvėse, miestelio bendruomenės sportinėse varžybose, keliavo pažintiniu taku Klaukalos miško draustinyje bei iškylavo gamtoje. Mokiniai taip pat lankėsi Helsinkio meno galerijose bei susipažino su Suomijos sostine. Mokiniai ne tik dirbo, bet ir aktyviai pramogavo prie ežero ir jūros, laiką leido vandens pramogų parke.

                      Savaitė netruko prabėgti, įvairios veiklos mokykloje bei išvykose sustiprino projekto partnerių draugystę bei sutelkė naujiems iššūkiams. Artėjančių mokslo metų pradžioje, jau rugsėjo mėnesį, laukia susitikimas su partneriais iš Estijos.

 

Informaciją parengė projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė  Kristina Bliūdžiuvienė

 

 

 

26. Birželis 2018 · Comments Off on Dainų progimnazijoje – aštuntokų išleistuvių šventė „Vaikystės paukščiai išskleidė sparnus“ · Tema: Naujienos

ilijonus metų kas pavasarį prasideda didysis gamtos stebuklas – iš pietų parskrenda paukščiai, prisikelia žolė, užsidega ir užgęsta kaštonų žvakės, pievose baigia nužydėti pienės … Apie gėlę sakome – pražydo, išsiskleidė… O apie žmogų – užaugo, išskleidė sparnus, pakilo skrydžiui …

Birželio 15 d. Dainų progimnazijos aštuntokai  (jų šiemet 86 ) lyg  paukščiai išskleidė sparnus skrydžiui į gimnazijas (mokiniai pasirinko J.Janonio, Didždvario, Lieporių, „Romuvos“ bei Šiaulių universitetinę gimnazijas).

Į aštuntokų išleistuvių šventę „Vaikystės paukščiai išskleidė sparnus“ susirinko pilna aktų salė tėvelių , mokytojų, mokinių… Lietuvos Respublikos Seimo nario Valerijaus Simuliko padėkas mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams emocingai įteikė Seimo nario padėjėjas Audrius Cinkutis. Progimnazijos direktorius V.Varanavičius pasidžiaugė aštuntokų mokymosi pasiekimais ir įteikė  pagrindinio ugdymo I dalies baigimo pažymėjimus. Šiltų žodžių buvusiems mokiniams nepagailėjo aštuntokų pirmosios mokytojos S.Jusiuvienė, R.Livonienė, I.Povilauskienė ir R.Blekaitienė, sėkmingo skrydžio linkėjo klasių vadovės A.Valaikienė, E.Žitkevičienė ir A.Ramanauskienė.  Visų tėvelių vardu aštuntokus pasveikino 8b klasės mokinio A.Vertelio mamytė D.Vertelienė. Nerealų atsisveikimą parengė tėvelių klubo „Nerealieji“ atstovai E.Tiškuvienė ir R.Balčiūnas. Dar metelius pasiliekantys progimnazijoje septintokai vyresniesiems „kolegoms“ įteikė mąstymą gerinančių graikinių riešutų.

Paliekantys progimnaziją aštuntokai perskaitė testamentą ir draugiškai įsitaisę scenoje sudainavo atsisveikinimo dainą –  „Sudie“ („Pelenai“)…

Šventės pabaigoje vedėjai V.Budrytė (7c) ir B.Blekaitis (7a) pabrėžė, kad, jei bus sunku, paliekantys progimnaziją mokiniai pabandytų prisiminimų takais bent trumpam sugrįžti į Dainų progimnaziją, prisimintų tuos sėkmės aitvarus, dėl kurių jau rytoj bus gimnazistai – visada jais, jų pasiekimais gimnazijose besidžiaugiančius buvusius mokytojus, klasės vadoves, jaunesniuosius draugus…

Gero jums skrydžio, mielieji aštuntokai, ir palankaus vėjo! Nepamirškite to, ką paliekate Dainų progimnazijoje.

Informaciją parengė renginio organizatorė, 7c klasės vadovė Vijoleta Tolvaišienė

 

19. Birželis 2018 · Comments Off on Raktai iš paliktų namų… · Tema: Naujienos

Tarptautinė komisija inicijavo Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose. Šią pilietinę iniciatyvą, pavadintą „Raktai iš paliktų namų…“, kurios tikslas – prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti buvusius tremtinius, lagerių vargus patyrusius žmones ir paskatinti mokinius daugiau sužinoti apie tremtinius iš tų įvykių liudininkų, priėmė ir palaikė Dainų progimnazijos penktokai ir istorijos mokytoja. Mokiniai kirpo, klijavo, spalvino, drožė ir visaip kitaip gamino simbolinius raktus nuo tremtinių paliktų namų. Pokalbių metu paaiškėjo, kad daugumos mokinių šeimoje, giminėje buvo ištremtųjų, todėl pamoka mokyklos kieme buvo jautri, daugeliui labai asmeniška ir prasminga.

Informaciją parengė istorijos mokytoja R. Gedminienė

dav

13. Birželis 2018 · Comments Off on · Tema: Naujienos

13. Birželis 2018 · Comments Off on Šiaulių Dainų progimnazijos 7-8 kl. mokiniai vykdė Šiaulių Valstybinės kolegijos, vadybos ir komunikacijos katedros pasiūlytą STEAM programą · Tema: Naujienos

Vis dažniau švietimo bendruomenėje vartojamos sąvokos: STEAM veiklos, STEAM kryptis, STEAM neformalusis vaikų švietimas, STEAM mokyklos, STEAM mokyklų tinklas.

Šiame ugdyme akcentuojamas kūrybiškumas ir techninė kūryba racionaliai derinant su atskirų mokomųjų dalykų ypatumais.

Šiaulių Dainų progimnazija atsižvelgdama į  šiuolaikines ugdymo aktualijas mokiniams siūlo veiklas ne tik progimnazijoje, bet ir už jos ribų.

7-8 klasių progimnazistams gegužės mėn. buvo pasiūlyta išbandyti Šiaulių Valstybinės kolegijos, vadybos ir komunikacijos katedros, siūlomą STEAM programą „Asmeninio fotopaveldo vizualizavimas ZOOMBOOK kompiuterine programa“. Užsiėmimai vyko gegužės ir birželio mėn. Jų metu mokiniai susipažino su vizualinės skaitmeninės informacijos, paveldo samprata, mokėsi kurti fotoknygą ZOOMBOOK kompiuterine programa.

Užsiėmimų metu mokiniai įgijo ne tik praktinių įgūdžių, bet ir ugdė informacines, komunikacines bei kūrybiškumo kompetencijas.

Tikimės, kad kitais metais mokiniai turės galimybes išbandyti kitas siūlomas STEAM programas, juk ne veltui kinų patarlė sako „papasakok man – ir aš pamiršiu; parodyk man – ir aš prisiminsiu; įtrauk mane – ir aš suprasiu“.

                                                      Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė

                                                                                                                                    

 

Puslapis 1 of 212