29. Gegužė 2018 · Comments Off on Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai atlieka mokomąsias praktikas ŠU Botanikos sode · Tema: Naujienos

Šiandienos mokykloje mokymą keičia mokymasis. Patyriminio mokymo proceso modelį sudaro: konkreti patirtis, jos aptarimas ir įvertinimas, išvados ir taikymas kasdieniame gyvenime. Tokiam mokymuisi ypač tinka kitos erdvės.

 Dainų progimnazijos mokiniai patyriminį mokymą vykdo per mokomąsias praktikas. Gegužės mėnesį 7-8 klasių mokiniams buvo sudaryta galimybė atlikti mokomąsias praktikas ŠU Botanikos sode. Pirmoji praktika, tai „Augalų pikavimas“. Jos metu mokiniai sužinojo, kada atliekamas pirmasis pikavimas, kaip sodinti gėles nepažeidžiant šaknų. Išklausę instruktažą mokiniai teorines žinias pritaikė praktiškai. Antroji praktika – „Augalų fotografavimas“, kurios metu mokiniai su savo fotoaparatais fotografavo, klasifikavo Botanikos sode esančius augalus.

Tikimės, kad šie įgyti praktiniai įgūdžiai  leis mokiniams geriau pažinti savo profesinį kelią.

                                                       Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė

 

29. Gegužė 2018 · Comments Off on 1-4 KLASIŲ MOKINIŲ SPORTO OLIMPIADA · Tema: Naujienos

                „ Į ką jaunas įprasi, tą senas rasi“,  sako mūsų senoliai. Prasmingi žodžiai, ypač kai kalbame apie sveikatą. Visi puikiai žinome, kad mūsų sveikata yra mūsų pačių rankose. Penki pirštukai – penkios sveikos gyvensenos sritys. Sveika mityba, higiena, sportas, aplinkosauga ir įpročiai.

                2018 m. gegužės 29 d.  Dainų progimnazijoje  vyko tradicinė sporto olimpiada, kurioje dalyvavo  1-4 klasių mokiniai, mokytojos ir tėveliai. Progimnazijos direktorius Viktoras Varanavičius paragino mažuosius olimpiečius aktyviai įsijungti į bendruomenės olimpinį judėjimą, gerinti savo sveikatą, patirti daug teigiamų emocijų ir  paskelbė sporto olimpiados  pradžią. Pavaduotoja ugdymui Roma Jarulienė mažiesiems sportininkams palinkėjo gerų sportinių rezultatų ir priminė sveikos gyvensenos pagrindus.

                Koks sportas be apšilimo ir mankštos? Mažieji sportininkai, skambant trankiai muzikai, sutartinai darė „piratų“ mankštą. Po mankštos visi išsiskirstė į bėgimo, šuolio į tolį, kimšto kamuolio stūmimo ir estafetinio bėgimo rungčių atlikimo vietas. Mažieji olimpiečiai kovojo, stengėsi ir parodė puikius sportinius rezultatus.

               Pradinių klasių ugdymo skyriaus vedėja  Rita Karpušenkienė nugalėtojus apdovanojo diplomais, medaliais ir taurėmis. Mokinių dalyvavimas sporto olimpiadoje  suteikė galimybę ne tik  išsiaiškinti rungčių nugalėtojus, bet patirti  daug teigiamų emocijų, galimybę pažinti save, pajusti komandinę dvasią, sporto teikiamą naudą, dar labiau susidraugauti.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė ir „Vikruoliukų“  būrelio vadovė Rasa Blekaitienė

 

22. Gegužė 2018 · Comments Off on Edukacinė veikla išmaniojoje laboratorijoje · Tema: Naujienos

Gegužės14 d. gausus būrys 5c klasės mokinių dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamoje edukacinėje programoje „Inovatyvių technologijų laboratorija vaikams ir jaunimui“. Užsiėmimo tikslas – ugdyti mokinių skaitmeninį raštingumą ir skaitmenines kompetencijas.
Pirmiausia mokiniai susipažino su biblioteka, apžiūrėjo knygų saugyklas, lankėsi vaikų literatūros skyriuje. Vėliau išmaniojoje laboratorijoje kiekvienas turėjo galimybę išbandyti robotų valdymą, žaisti interaktyvius mokomuosius žaidimus su mobiliaisiais telefonais ar kompiuteriais.
Grįžę mokiniai dalijosi įspūdžiais ir vienbalsiai teigė, jog būtų gerai, kad tokie užsiėmimai vyktų kuo dažniau, nes buvo labai įdomu ir linksma.

Informaciją parengė 5c klasės auklėtoja Vilma Matuzevičienė

22. Gegužė 2018 · Comments Off on Šiaulių miesto 5-8 klasių mokinių konferencija ,,Skaitydamas augu, pažįstu save ir kitus“ · Tema: Naujienos

Gražią gegužės popietę mokiniai susirinko į Šiaulių m. 5-8 klasių mokinių konferenciją ,,Skaitydamas augu, pažįstu save ir kitus“. Tai jau tradicinis lietuvių kalbos mokytojų organizuojamas renginys, kviečiantis pasidalyti savo mintimis apie perskaitytas knygas, jų įtaigą, poveikį, naudą. Knygos bičiuliai savo pranešimuose kalbėjo apie jiems labiausiai patikusias knygas, apie tai, kas paskatino rinktis vieną ar kitą kūrinį. J.Vaigauskaitė iš ,,Romuvos“ progimnazijos kalbėjo, kad knyga yra didžioji mokytoja, žinių šaltinis, geriausias draugas. K.Mateikaitė , 8c klasės mokinė, teigė mėgstanti skaityti įvairaus pobūdžio knygas, bet labiausiai vertinanti istorinius kūrinius, bet, jei pati rašytų knygą, ji būtų su fantastikos elementais. Pranešimus taip pat skaitė R.Jovaišaitė (8c), T.Kudarytė (6a), D.Stančiukaitė (5a), R.Putvinskytė (7b), G.Stanelytė (7b) ir kiti mokiniai. Jiems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos. Bibliotekos vedėja R.Vainauskienė pristatė naujausias lietuvių ir užsienio rašytojų knygas vaikams ir paaugliams.
Visi pranešėjai tvirtino, kad skaitydamas knygas žmogus labiau pažįsta save, supranta, ko nori, todėl auga ir tobulėja kaip asmenybė. Žinoma, kai už lango šėlsta pavasaris, sunku atsispirti jo traukai ir rasti minutę knygai. Bet artėja atostogos, tad gal mokiniai prisimins dar vieną gerą draugą – knygą.

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Valeikienė

21. Gegužė 2018 · Comments Off on Dainų progimnazijos mokinių kelionė į Kryžių kalną · Tema: Naujienos

Gegužės 19 dieną Šiaulių Dainų progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai ir jų tėveliai lankėsi Kryžių kalne ir Šv. Pranciškaus Mažesniųjų Brolių Ordino Kryžių kalno vienuolyne. Vienuolyno koplyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Dainų progimnazijos bendruomenės narius.

 Su mokiniais nuoširdžiai bendravo ir diskutavo, aprodė vienuolyną vienuolis kunigas Mykolas Letkauskas, linkėjo, kad mes būtumėm drąsūs priimti ir gyventi tuo, ko moko Bažnyčia, ir visada būtumėm dėkingi Kūrėjui: ,,Visuomet džiaukitės, melskitės. Visokiomis aplinkybėmis dėkokite, nes to Dievas nori iš jūsų“ ( 1 Tes 5, 16-18).  Mokiniai džiaugsmingai leido į dangų balionus, kurie simbolizavo jų viltis ir lūkesčius. Vienuolis kunigas Severinas išlydėdamas visus palaimino.

Išvyką organizavo tikybos mokytoja L. Jankauskienė. Ir mokiniai, ir jų tėveliai liko sužavėti tokia smagia ir įdomia kelione, tikino, kad sugrįš ten dar ne kartą. Dėkojame tėveliams už pagalbą ir bendruomeniškumą.

                                   Informacija parengė Dainų progimnazijos tikybos mokytoja Laisva Jankauskienė

Puslapis 1 of 41234