31. Sausis 2018 · Comments Off on Sveikiname Šiaulių miesto 5-8 klasių mokinių integruotų gamtos mokslų ir biologijos olimpiados nugalėtoją! · Tema: Naujienos

Šiaulių miesto 5-8 klasių mokinių integruotų gamtos mokslų ir biologijos olimpiadoje Augustė Gočelkytė, 8a klasės mokinė, užėmė I-ą vietą. Džiaugiamės ir didžiuojamės Augustės pasiekimu! Mokinę ruošė biologijos mokytoja metodininkė Vilma Jasevičienė.

30. Sausis 2018 · Comments Off on Dainų progimnazijoje – knygų autorė Ilona Ežerinytė · Tema: Naujienos

                      Dainų progimnazijos biblioteka įsijungė į Metų knygos rinkimus. Ta proga mokykloje apsilankė rašytoja, vaikų ir paauglių knygų autorė, buvusi šios mokyklos mokytoja Ilona Ežerinytė. Autorė susitiko su trečių klasių mokiniais. Susitikimuose rašytoja  trumpai pristatė visas penkias vaikų knygas, kurios pretenduoja tapti 2017 metų vaikų Metų knyga bei pakvietė visus aktyviai skaityti ir balsuoti už patikusią knygą (Metų knygas renka skaitytojai).

Paskui autorė kalbėjo  apie  savo knygą „Šunojaus diena“, kuri yra trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2016 m.) pirmosios premijos laimėtoja. O šiais metais – viena iš penkių lietuvių autorių kūrinių, kurie varžosi dėl Metų knygos vardo.

                      3 e klasės vaikai sužinojo, kas įkvėpė sukurti kiekvieną pasaką, kodėl knygos viršelis pilkas, iliustracijos neryškios ir … kodėl vaikai būna hiperaktyvūs. Autorė pasakojo, kad pirmosios dvi knygos pasakos turi prototipus ir specialiai jiems buvo rašomos šios pasakos. Įdomiausia, kad pasaka „Atostogos su vandeniais“ pradėta kurti viešint prie netoli Šiaulių esančio Geluvos ežero.

                      3 d. klasės mokiniai viešnią apibėrė asmeniniais ir kūrybiniais klausimais. Autorė išsamiai atsakė į kiekvieną paklausimą ir net pati paprašė patarimo. Papasakojo kuriamos knygos dalį ir paklausė:  ar vaikus ji   sudomino, ar verta toliau tęsti knygos rašymą, ar atsisakyti ir pamiršti. Visi vienbalsiai atsakė, kad būtinai reikia baigti.

Renginiui skirtas laikas prabėgo nepastebimai, bet  dar laukė autografų dalinimas, nes beveik visi susitikime  dalyvavę mokiniai turėjo knygą „Šunojaus diena“, ją buvo gavę už dalyvavimą piešinių konkurse iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“.

Išvykdama autorė padovanojo mokyklos bibliotekai naują, paaugliams skirtą knygą „Verksnių klubas“ ir pažadėjo dar šiais mokslo metais vėl apsilankyti progimnazijoje ir  susitikti kitais  pradinukais ir su vyresniųjų klasių mokiniais.

                                                                                  Bibliotekos vedėja R. Vainauskienė

                                        

27. Sausis 2018 · Comments Off on · Tema: Naujienos

26. Sausis 2018 · Comments Off on Meninio skaitymo konkursas „Prisišauksiu žodį“, skirtas Simono Daukanto metams · Tema: Naujienos

Sausio 18 dieną mūsų progimnazijoje vyko 5-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Prisišauksiu žodį“, skirtas Simono Daukanto metams. Mokiniai raiškiai ir įtaigiai deklamavo eilėraščius arba prozos tekstų ištraukas. Literatūrinę kompoziciją „Nepaprasta paprasto berniuko istorija“, skirtą Simono Daukanto metams, pristatė šios 7a klasės mokinės: Emilija Abromaitytė, Miglė Česnauskytė, Dominyka Grigalaitytė, Saulė Skodminaitė, Ramunė Tautkutė (mokytoja Akvilė Pigulevičienė).

Konkurse I vietą laimėjo 8b klasės mokinė Ugnė Vaitkutė (mokytoja Inga Valeikienė), II vietą pelnė 5a klasės mokinė Rūta Poškevičiūtė (mokytoja Andžela Valaikienė), III vietą užėmė 7c klasės mokinė Vėjūnė Budrytė (mokytoja Vijoleta Tolvaišienė) ir 8c klasės mokinė Rugilė Jovaišaitė (mokytoja Inga Valeikienė). Sveikiname nugalėtojas bei linkime didžiausios sėkmės Ugnei, Rūtai, Emilijai, Miglei, Dominykai, Saulei ir Ramunei, kurios atstovaus Dainų progimnazijai Šiaulių miesto 5-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse.

      Informaciją paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė A. Pigulevičienė

24. Sausis 2018 · Comments Off on Išvyka į kulinarijos studiją CON AMORE · Tema: Naujienos

Sausio 22 dieną grupė 8a klasės mokinių vyko į kulinarijos studiją CON AMORE, kur mokėsi kepti tikrą itališką picą, tokią, kokia būtumėte pavaišinti Romoje.
Aštuntokams teko maišyti, minkyti, kočioti tešlą, kad gautųsi plonas dailus picos padas. Kaip pasirodė, užduotis ne iš lengvųjų: skylėti picos paplotėliai, miltuotos ne tik rankos, bet ir prijuostės, batai, o miltų pribirę ir ant studijos grindų, ir ant stalų. Bet padedami studijos šefo (beje, italo, kuris puikiai šneka lietuviškai) su šia užduotimi jaunieji kepėjai susidorojo. Beliko tik picą papuošti įvairiais produktais ir kepti. O po sunkaus darbo pasivaišinti savo pačių pagaminta kvepiančia, traškia pica.

8a klasės vadovė A. Valaikienė

Puslapis 1 of 3123